113. zbor Modré hory Bratislava – Petržalka

O nás

Slovenský skauting - 113. zbor Modré hory, Bratislava – Petržalka

Sme väčšia skupina ľudí - menších, väčších, dospelých - dobrých kamarátov, ktorí spolu realizujú veľké množstvo zaujímavých aktivít. Naša klubovňa je v Petržalke, ale našli by ste u nás ľudí aj zo širšieho okolia.

Program je určený chlapcom aj dievčatám vo veku 6 až 18 rokov. Ale radi medzi nami privítame aj starších (skauting je ozaj pre všetkých), ale už ako vedúcich alebo pomocníkov. Fungujeme nepretržite počas celého roka,  pričom základom našich aktivít sú počas týždňa stretnutia v klubovni a okolí, cez voľné dni usporadúvame množstvo jednodňových i trojdňových výletov, učíme sa plaviť na kanoe a kajaku, zúčastňujeme sa vodáckych splavov, mestských hier. Každoročne zažijeme zimný i letný tábor plný dobrodružstiev, priateľstva a pohody.

V rámci činnosti, ktorú organizujeme sú deti a mladí ľudia vedení k aktívnemu spôsobu života, života pre druhých, k spoznávaniu prírody, nových miest a ľudí a k životu v priateľskom kolektíve.

U nás máte šancu zažiť iný svet, plný priateľstva a hodnôt, ktoré v našej dobe už bohužiaľ nie sú bežné – ochota, obetavosť, zodpovednosť, pomoc iným a ďalšie, svet plný dobrodružstiev, romantiky a úžasných zážitkov nielen v prírode – jednoducho niečo, čo sa nedá opísať, iba zažiť na vlastnej koži.

Pestré, zmysluplné a náročné aktivity zamerané na všestranný rozvoj osobnosti detí a mladých ľudí. Pravidelné stretnutia v klubovni, tábory v týpí, medzinárodné podujatia, splavy riek, nočné výpravy, zábava, priateľstvo, romantika a dobrodružstvo. Ale aj pomoc ochrancom prírody, opravy starého hradu, poznanie prírody...

Aj taký je skauting v našom zbore, príďte sa pozrieť!